Wszywka alkoholowa - esperal Kielce
Wszywka alkoholowa ( implantacja Disulfiramu, ESPERAL ) - wszywane jest 8-10 tabletek leku DisulfiramCena obejmuje:
-konsultację przed zabiegiem,
- lek Disulfiram - w postaci tabletek do implantacji ( 8-10 tabletek )
- antybiotyk - podany przed zabiegiem,
- receptę na antybiotyk, ew. inne leki - do wykupienia i przyjmowania w domu
Wszywka alkoholowa, znana wcześniej pod nazwą Esperal (Kielce), jest środkiem stosowanym w leczeniu alkoholizmu, jako że jej działanie polega w założeniu na wytworzeniu awersji do napojów procentowych.
Wszywka alkoholowa Kielce – działanie
Wszywka alkoholowa Esperal (Kielce) występuje pod postacią tabletki, którą chirurg umieszcza pod skórą na pośladku lub pod łopatką. Substancja czynna – disulfiram – stopniowo uwalnia się do krwioobiegu przez 8 miesięcy, blokując możliwość metabolizowania alkoholu. W konsekwencji osiągnięcie stanu upojenia jest niemożliwe, natomiast spożycie alkoholu już po chwili skutkuje takimi objawami, jak nudności, bóle głowy, duszności, nadmierne pocenie, drgawki, kołatanie serca oraz skoki ciśnienia. Dolegliwości mogą się utrzymywać od 4 do nawet kilkunastu godzin.
Co ważne, wszywki alkoholowe (Kielce) można stosować wyłącznie pod nadzorem lekarza.
Esperal Kielce – przeciwwskazania
Z farmakoterapii za pomocą wszywki alkoholowej nie powinny korzystać osoby uczulone na którykolwiek składnik leku. Przeciwwskazaniem jest także borykanie się ze schorzeniami sercowo-krążeniowymi, zaburzeniami psychicznymi i psychozami.
Do zabiegu nie zostaną dopuszczone osoby znajdując się w stanie upojenia alkoholowego, a także takie, które spożyły alkohol w jakiejkolwiek postaci (płynu, leków, słodyczy zawierających nawet śladową dawkę) w ciągu 12 godzin poprzedzających wizytę u chirurga.
Wszywki alkoholowe Kielce – skuteczność
Warto pamiętać, że sam Esperal (Kielce) nie jest lekiem na alkoholizm, jednak może znacznie wspomóc terapię uzależnień, która obejmuje detoks alkoholowy, terapię indywidualną lub grupową czy kroplówki witaminowe. Wszywka alkoholowa (Kielce) pozwala wytrwać w abstynencji, jednak jej skuteczność zależy od wielu czynników – w tym od indywidualnego stanu organizmu, a więc między innymi od stanu fizycznego i psychicznego danej osoby.
Wyłącznie kompleksowa terapia alkoholizmu, z dobrze dobranymi i uzupełniającymi się jej elementami, jest w stanie przynieść pożądany efekt.