Wszywka alkoholowa Jędrzejów

Choroba alkoholowa jest często spotykana w naszym społeczeństwie. Głównymi przyczynami mogą być: stresujące życie zawodowe, pogłębiająca się depresja, rozpad rodziny, a co najgorsze - śmierć bliskiej osoby. Twoje otoczenie w takich wypadkach musi zmagać się z degradującą społecznie i psychicznie sytuacją. Powiedz temu stop! Powrót do normalnego życia jest bezcenny. Sposoby by wygrać tą walkę, można policzyć na palcach jednej ręki. Jednym z najlepszych rozwiązań, które są proponowane pacjentom, jest tzw. wszywka alkoholowa. Zgłoszenie się na zabieg do sprawdzonego gabinetu chirurgicznego jest wtedy mądrą decyzją. Wykonanie go w moim gabinecie daje Ci pewność wkroczenia na dobrą drogę. Wiedza, dokładność i praktyka to moja codzienność. Dobro pacjenta jest najważniejsze na każdym kroku. Zabieg ten nie wymaga częstych wizyt. Co za tym idzie, szanujemy Twój czas i pieniądze. Operacja jest powtarzana od ośmiu do dwunastu miesięcy od daty pierwszej implantacji. Zapraszam osoby z Jędrzejowa, które chcą zwalczyć nałóg na założenie wszywki alkoholowej.

Zasada działania

Esperal (disulfiram) to organiczny środek chemiczny stosowany w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Po wprowadzeniu do organizmu chorego powoli się uwalnia do krwiobiegu. Substancja ta jest inhibitorem enzymu dehydrogenazy aldehydowej, co zwiększa stężenie aldehydu octowego, który wpływa na organizm w taki sposób, że po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu pojawiają się u leczonego ostre dolegliwości podobne do zatrucia alkoholowego. Jak wiec widać funkcją Esperalu jest odstraszanie pacjenta od spożycia.

Objawy zatrucia organizmu

Efektem zatrucia organizmu są: duszności, wymioty, zawroty głowy, przyspieszone bicie serca, spadek ciśnienia tętniczego, lęk, zaburzona praca płuc. Stan ten może utrzymywać się przez kilka godzin. W nielicznych przypadkach spożycie może doprowadzić do śmierci pacjenta.

Produkty mogące wchodzić w interakcje

Kosmetyki, syropy przeciwkaszlowe, ocet, środki rozgrzewające, środki dezynfekujące, płyny do płukania jamy ustnej - produkty te mogą również doprowadzić do zatrucia organizmu. Działania niepożądane prowokują leki stosowane przy chorobach współistniejących, dlatego przed zabiegiem możliwość wykonania należy skonsultować go z lekarzem.

Zabieg

Chory nie może spożywać alkoholu 48 godzin przed rozpoczęciem zabiegu. Podczas jego wykonywania jest poddany znieczuleniu miejscowemu. Trwa on około 30 minut w zależności od ilości ulokowanych tabletek w jego organizmie (chory może wybrać miejsce wszycia). Po umieszczeniu tabletek lekarz zakłada szwy. Miejsce wszycia powinno goić się minimum tydzień. Po tym czasie pacjent powinien zgłosić się do lekarza na wizytę kontrolną.

Założenie wszywki alkoholowej, które przeprowadzam wśród moich pacjentów z Jędrzejowa, może odmienić życie niejednej osoby zmagającej się z tym nałogiem. Nie zwlekaj dłużej i stań ponownie na nogi już dziś!



Roman Sławek - ZnanyLekarz.pl