Wszywka alkoholowa Końskie


Wszywka alkoholowa Końskie - na czym polega zabieg?


Uzależnienie od alkoholu to powszechny problem w naszym społeczeństwie. Tradycyjne sposoby walki z alkoholizmem odchodzą w niepamięć, bo współczesna medycyna proponuje coraz bardziej innowacyjne metody na zredukowanie ilości spożywanego alkoholu.

Wstawienie wszywki alkoholowej, które proponuję mieszkańcom miasta Końskie

 to zabieg, który pozwala bez powikłań zmniejszyć chęć na przyjęcie kolejnej dawki etanolu. Procedura obejmuje wszczepienie pod skórę wszywki z preparatem o nazwie Esperal - jego substancja aktywna to disulfiram. Sama jego obecność nie ma negatywnych następstw. Dopiero po wypiciu alkoholu zaczynają występować skutki uboczne charakterystyczne dla zatrucia alkoholowego. Występuje zaczerwienienie twarzy, ból głowy, a także nudności. Przy poważniejszym nadużywaniu osoba z wszywką może odczuwać arytmię, kołatanie serca i zaburzenia psychiczne. W skrajnych przypadkach może dojść do zapaści bądź zawału mięśnia sercowego.

Kiedy warto zdecydować się na wszywkę alkoholową?

Na pewno zgodzisz się ze sformułowaniem, że picie dużej ilości alkoholu potrafi zepsuć niejeden pogodny poranek, popołudnie, a nawet dzień. Jeśli masz świadomość szkód, jakie alkohol wyrządza w dłuższej perspektywie, to nie powinieneś mieć wątpliwości co do słuszności tego rozwiązania. Wszywka alkoholowa, która proponuję moim pacjentom z Końskich, pomoże Ci w sytuacji, gdy spożywasz alkohol w sposób niekontrolowany i ciągły. Po implantacji Esperalu konsumpcja etanolu będzie wiązała się z nieprzyjemnościami. Samo uczucie upojenia nie będzie tak wyraźne, co powinno być zniechęcające do dalszego nadużywania. Można zauważyć też charakterystyczny wstręt do tej substancji, co ułatwi Ci proces terapii i wychodzenia z nałogu.

Jeśli uważasz, że Esperal jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, musisz jeszcze upewnić się, że spełniasz kryteria do jego podania. Wszywka jest odpowiednia wyłącznie dla osób pełnoletnich, które nie miały styczności z alkoholem przez ostatnie 24 - 48 godzin (w zależności od przyjmowanych dawek). Przed podejściem do zabiegu może być konieczne poddanie detoksykacji, której celem jest zapewnienie Ci bezpieczeństwa. Kolejnym krokiem będą badania psychologiczne oraz Twojego ogólnego stanu zdrowia. Lista przeciwwskazań do zabiegu jest dosyć krótka i przedstawia się ona następująco: nadciśnienie tętnicze, zapalenie nerwu wzrokowego czy niewydolność serca i układu krążenia. Zaszyć warto się w zarówno w trakcie trwania choroby alkoholowej, jak i podczas jej remisji. Pamiętaj, że to Ty decydujesz, a wszystko zależne jest od Twoich preferencji i potrzeb.



Roman Sławek - ZnanyLekarz.pl