Wszywka alkoholowa Suchedniów


Obecne czasy są trudne dla nas wszystkich. Świat stale się zmienia, ale uzależnienia od setek lat towarzyszą ludzkości. Alkohol to popularna używka i jednocześnie środek odurzający, który w ograniczonych ilościach jest nieszkodliwy dla dorosłych ludzi. Niestety, wiele osób ma problemy z zachowaniem proporcji wypijanego alkoholu. Stąd już krótka droga do alkoholizmu. Nawet jeśli sytuacja jest trudna, to z uzależnieniem powinno się i należy walczyć. Jedną z dróg jest popularna wszywka alkoholowa.

Esperal (disulfiram)

Ten środek jest bardzo popularny w naszym otoczeniu. Praktycznie każdy zna kogoś, kto był "zaszyty". Szacuje się, że 12% pełnoletnich Polaków ma problemy z ograniczeniem ilości wypijanego alkoholu. Takie zjawisko można śmiało nazwać mianem alkoholizmu. Część osób uzależnionych, które nie mogą poradzić sobie z nałogiem w inny sposób, stosują implantowanie Esperalu. Środek ten zawiera w sobie substancję czynną - disulfiram, która blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej. Nazwa ta jest dość skomplikowana dla przeciętnego człowieka, ale w gruncie rzeczy chodzi o zablokowanie rozkładu alkoholu w wątrobie. Dzięki temu nieprzyjemne uczucie związane z zatruciem alkoholowym jest wielokrotnie bardziej odczuwalne. Na efekty nie trzeba długo czekać. Proces zablokowania metabolizmu alkoholu w naszym ciele trwa około 10 minut od pierwszego łyka. Jakie są efekty picia ze wszywką? Momentalnie pojawiają się bóle i zawroty głowy, a w konsekwencji nudności i wymioty. Znanym skutkiem są również duszności, pocenie się i skoki ciśnienia. Zanotowano także nasilony lęk i przyspieszone bicie serca.

Implantacja disulfiramu

Esperal zazwyczaj jest wszywany przez chirurga. Nacina on skórę w pewnym miejscu (najczęściej jest to pośladek lub łopatka) i tam umieszcza tabletkę. Substancja jest powoli wchłaniana do organizmu, a konkretniej do krwiobiegu. Szacuje się, że disulfiram znajduje się w krwi pacjenta przez około 12 miesięcy. Podczas zabiegu chory musi być w stanie trzeźwości od minimum 24 godzin. Implantacja jest bezbolesna, ponieważ wykonuje się ją na znieczuleniu. Warto wiedzieć, że esperal nie jest bezpośrednio lekiem na alkoholizm, a ma jedynie odstraszać od picia. Środek ten poniekąd oddziałuje na psychikę chorej osoby. Zapamiętuje ona, jak czuła się po wypiciu kieliszka i gdy przyjdzie ochota na kolejny, odczuje wstręt.

Gdzie dokonać zabiegu?

Jako specjalista z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie chirurgii proponuję moje zabiegi wstawienia wszywki alkoholowej w wielu miejscach, w tym w miejscowości Suchedniów. Moje umiejętności i wiedzą niech będą dla Państwa gwarancją, że cała operacja pójdzie szybko i sprawnie, a na efekty nie trzeba będzie dużo czekać.

Roman Sławek - ZnanyLekarz.pl